.::  Engelli asansörleri merdiven korkuluğu üzerine mi yoksa basamaklara mı monte edilir? ::.
 
   
         
         

Hiç bir şekilde merdiven korkuluğuna ve basamağa montaj yapılmaz. Asansör giriş kapısı bölümüne montaj edilecek ise, korkuluğun sağ veya sol tarafına asansörün gidip gelebilmesi için, platform montaj edilir. Asansör bu platform üzerinde gider ve gelir.

 

Yükseklik ayarlaması yapıldıktan sonra, basamaklara geldikçe, asansörde bir bir yükselir ve yukarıya doğru hareket eder. Aynı şekilde de aşağıya iner. Apartman içinde ise, merdivenin sağ veya sol tarafına yine asansörün gidip gelmesi için platform montaj edilir.

 

Normal insan asansörlerinden çok çok daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Kalkış ve varış mesafesi çok kısadır. Normal asansörde olan güvenlik önlemlerinin tamamı engelli asansörlerinde de bulunmaktadır.

 

Şık ve estetik tasarımı ile binalarda görüntü kirliliği yaratmaz.  En yüksek kalite ve güvenlik sertifikalarına sahiptir.  Opsiyonel olarak sunulan katlanır oturak özelliği sayesinde, sadece tekerlekli sandalye kullanıcıları için değil, yürüme güçlüğü çeken kişiler için de erişebilirlik çözümü elde edilir.


Merdivenlerde kullanılabilen platform tipi engelli asansörü,  eğimli merdivenlerde rahatlıkla kullanılabilir. Tekerlekli sandalye kullananlar ya da hareket sınırlılığı olan insanlar için yükseklik farklılığı olan yerlerde platform tipi engelli asansörleri gündelik hayatı kolaylaştırır.