.::  Engelli asansörlerin taşıma kapasitesi ne kadardır? ::.
 
   
         
         

Asansör taşıma kapasitesi istenilen ağırlıkta olabilir. Normal olarak engelli asansörlerin taşıma kapasitesi 135 kg ile 300 kg olarak imal edilmektedir. Tekerlekli sandalye ile binilecek asansörün taşıma kapasitesi genelde 300 kg olarak hesaplanmaktadır.

 

Asansörler yer ve kullanım amacına göre farklı tip ve şekillerde olabilmektedir. Kuyu Dibi Gerektirmeyen Dikey Asansörler ile Hayatın Önünden Engeller Kalkıyor…

- Dikey tip engelli asansörleri, sunduğu hareket özgürlüğüyle hayatın önündeki engelleri kaldırıyor. Kuyu işlemine gerek duymaksızın iç ve dış mekânlara kolayca uygulanıyor. Dikey platform, özellikle bina girişlerinde ya da bina içlerinde bulunan kısa merdiven yapılarının yan tarafında kullanılabilen ekonomik ve şık bir sistemdir.


- En alt seviyeden 7.5 metre yüksekliğe kadar seyir mesafesine ulaşabilen dikey platformlarla erişim sorunu ortadan kalkıyor..


- İç ve dış mekânda rahatlıkla kullanılabilen dikey platformun elektro statik boyalı ve paslanmaz seçenekleri vardır.


- Kullanıcının güvenli bir şekilde ulaşımını sağlamak amacı ile her türlü emniyet tertibatı düşünülmüştür.


- Kullanıcılara tam bağımsızlık kazandırırken, kamusal alanlar için özellikle tercih sebebidir.


- Gerekli alan mevcut ise, merdiven kenarındaki boş alana yerleştirilerek veya basamaklar kırılarak merdiven içine, ya da katlar arasındaki merdiven boşluğuna monte edilir.