.::  Engelli Asansörleri asansörleri güvenilir midir veya ne kadar güvenlidir? ::.
 
   
         
         

Uluslararası güvenlik standartlarına göre üretilen engelli asansörleri kalite sertifikalı olup, emniyet hız sınırlayıcı, yumuşak kalkış ve duruş, bir engelle karşılaşınca otomatik duruş gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca emniyet kemeri bulunmaktadır.

 

Normal insan asansörlerinden çok çok daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Kalkış ve varış mesafesi çok kısadır. Normal asansörde olan güvenlik önlemlerinin tamamı engelli asansörlerinde de bulunmaktadır.

 

Hem iç mekan hem dış mekan kullanımına uygundur. Tüm merdiven tiplerinde uygulanabilir.  Merdiven boyunca döşenen ray üzerinde ilerleyerek çalışır.  Kullanım dışındayken platform kapalı durur, merdivenler üzerinde gereksiz yer işgal etmez.  Şık ve estetik tasarımı ile binalarda görüntü kirliliği yaratmaz.  En yüksek kalite ve güvenlik sertifikalarına sahiptir.  Opsiyonel olarak sunulan katlanır oturak özelliği sayesinde, sadece tekerlekli sandalye kullanıcıları için değil, yürüme güçlüğü çeken kişiler için de erişebilirlik çözümü elde edilir.


Merdivenlerde kullanılabilen platform tipi engelli asansörü,  eğimli merdivenlerde rahatlıkla kullanılabilir. Tekerlekli sandalye kullananlar ya da hareket sınırlılığı olan insanlar için yükseklik farklılığı olan yerlerde platform tipi engelli asansörleri gündelik hayatı kolaylaştırır.