.::  Platform tipi şeklinde adlandırılan, platform merdiven asansörü nedir? ::.
 
   
         
         

Platform tipi merdiven engelli asansörleri; dikey asansör kurulması mümkün olmayan yerlerde, tekerlekli sandalye kullanıcısı engelli bireylerin katlar arası ulaşımını sağlayan bir engelli asansörüdür.

 

Tüm kamusal alanlarda kullanılabilir. Engelli bireylerin sosyal hayatın içerisinde yer almasına imkan tanır. Tüm alanlara ulaşım sağlamak için platform tipi merdiven asansörlerimizle siz de engelleri kaldırın.

 

Engelli asansörleri, bir merdiveni çıkmak isteyen veya herhangi bir yükseltinin üzerine geçmek isteyen kişilerin kolayca bu engelleri aşmaları, gerçek anlamda bunun için yardıma ihtiyaç duymadan yapabilmelerini sağlar.

 

Ayrıca engelli asansörünü hasta veya yaşlı olan kişiler, hem kamu kurumu yapılarında hem özel sektörde hem de evde hayatlarını kolaylaştıran bir ürün olarak kullanabiliyorlar.

 

Merdivenlerde kullanılabilen platform tipi engelli asansörü,  eğimli merdivenlerde rahatlıkla kullanılabilir. Tekerlekli sandalye kullananlar ya da hareket sınırlılığı olan insanlar için yükseklik farklılığı olan yerlerde platform tipi engelli asansörleri gündelik hayatı kolaylaştırır.